“TÜRK MİLLETİ, GEÇMİŞTE OLDUĞU GİBİ GELECEKTE DE HAK ETTİĞİ YERİ ALACAKTIR”

Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. Yıldönümünün heyecanını, coşkusunu ve daha önemlisini gururunu idrak ettiğimiz bugünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Cumhuriyetimizin sağlam temellerini atan kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.
 
 
Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan yayımladığı mesajında, Cumhuriyet’in 96 yıl önce Anadolu insanının büyük bir gayret ve fedakârlığı ile başlattığı destansı mücadelenin sonucu olduğunu belirtti. Kazgan, “ Bugüne kadar hiçbir fedakârlıktan kaçmayan aziz milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yurdun her noktasında olağanüstü bir gayret ve mücadele ile destansı bir sonuç almıştır. Binlerce yıllık devlet geleneği olan bu topraklarda devlet olmanın tecrübe ve hafızasına sahip olan Türk Milleti, geçmişte olduğu gibi gelecekte de hak ettiği yeri alacaktır. Yarınların daha güçlü, daha huzurlu Türkiye’sini birlik olarak inşa edebilmek için; daha çok çalışmak ve birlik beraberliğimizi korumamız gerekir. Cumhuriyet’in bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkmamız gerekir.
 
 
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. Yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz vatanımızın birliği, bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını feda eden şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyorum”

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal